Saito - Gabiony, okrasné kameny

Sortiment

Gabiony jsou důvtipný stavební prvek hojně využívaný v různorodých exteriérových aplikacích. Vynikají vysokou odolností vůči teplotním, povětrnostním vlivům a dešti. Modularita gabion vám umožňuje navrhnout různá využití, od malé dělící zídky po složité kaskády. Gabionové koše lze naplnit širokou škálou kamenů a jejich kombinací.

Náš web věnovaný gabionům najdete na gabiony.saitobrno.cz

Stručné výhody

Účinná ochrana proti korozi, vynikající záruka slitiny (žádné oprýskání), desítky let trvající životnost, stabilní tvar i přes zatížení, ekologický způsob stavby, vodopropustný, životní prostor pro zvířata a rostliny, lze pokrýt popínavými rostlinami, mnoho způsobů postavení, přijatelná cena, izolující zvuk, žádné lákadlo pro grafity.

Nabídku gabion najdete na našem eshopu.

Gabionové ploty SCHERF

Moderní výstavby na volných prostranstvích vyžadují zvýšené nároky na úzké ploty ve formě gabionů. Ve srovnání s klasickými širokými gabiony, které jsou těžké a tudíž stabilní, vyžadují tyto místem šetřící plotové gabiony vnitřní ochrannou konstrukci.

Od SCHERF vyvinutý systém působí opticky jako gabion bez opěrné konstrukce a přitom poskytuje velkou míru flexibility a mnohotvárnosti.


Gabionové ploty Zenturo

Chcete gabion, moderní plot nebo síť pro popínavé rostliny? To a ještě mnohem víc s ploty Zenturo.

Moderní gabionové ploty umožňují výplně téměř jakéhokoliv materiálu a zároveň díky unikátnímu systému ok umožní vyplnění pomocí pixelů a speciálních strip pásů.

Konečná volba zda gabion nebo moderní pixelový plot je čistě jen na Vaší fantazii.


Náš web věnovaný gabionům najdete na gabiony.saitobrno.cz


Nabídku plotových gabion najdete na našem eshopu.

Okrasné & dekorační kameny nabízí široké možnosti využití. Počínaje výsypem okolo domů, přirozeně působící dekorací zahrad, zahradních jezírek, výsypem zahradních ploch, obsypáváním stromů – záleží na vaší představivosti. Výběr velikostí a barev, struktur a tvarů je široký. Z kamenů lze tvořit také cesty, lze jimi pokrýt květináče či naplňovat gabiony.

Pomocí kovových pásků či ohraničujících kamenů lze vytvořit čistě oddělené plochy vysypané libivolnými kameny z naší nabídky.

Nabídku okrasných kamenů najdete na našem eshopu.

Na eshopu také najdete kalkulátor který vám spočítá potřebné množství a varianty na vaši žádnou plochu.

Obkladový kámen

Obkladový kámen můžeme použít jak do interiérů tak do exteriérů. Formátovaný i neformátovaný silný 1-3cm se lepí na stávající zeď nebo podlahu.

Z důvodů lepšího efektu můžeme obkladový kámen natřít ochranným nátěrem, který nám vytvoří mokrý efekt a dojde tak k zvýraznění přírodní kresby kamene.

Ochranný nátěr dále zajistí lehčí údržbu, barevnou stálost a pevnost. Z obkladového kamene máme na výběr: Břidlici, Pískovec všech barev, Antracit a Mramor.


Zdíci kámen

Možnost využití kamene 3-5 cm, zároveň díky jeho tvrdosti lze využít i na místa kde je dlouhodobě vystavován náročným podmínkám jako je obklad a zídky.

Šlapáky a cesty – použití štípané bloky tzv. šlapáky, které se používají volně do zahrad kde nám vytváří nejen pochozí chodníky ale i pojezdové cesty. Šířka 3 - 15cm

V sortimentu zahradní architektury nabízíme především velké omílané dekorační kameny a solitéry, které vždy podtrhnou originalitu a jedinečnost Vaší zahrady.

Můžeme tvrdit, že přírodní kámen je tím nejvšestrannějším prvkem zahradní architektury.

Opravdu působivé zpestření zahrady terasy i jezírek zajistíme pomocí Našeho originálního Mlýnského a Vývěrového kamene, který je doplněný vodou a vytváří efekt přírodní fontány.

Skvělá náhrada mulčovací kůry, s teplým přírodním dojmem. Drcená láva plně nahrazuje dosavadní používání kůry která se časem rozpadá nebo ji rozhrabou ptáci kteří v ní hledají potravu.

  • udržuje vodu, která postupně prolíná
  • zlepšuje půdní faunu
  • chrání půdu před přímým slunečním zářením a před vyschnutím
  • redukuje vypařování povrchu půdy
  • redukuje výkyvy teplot
  • zvyšuje kyselost půdy
  • obsahuje blahodárné minerály
  • chrání půdu před erozí za deště
  • vytváří stabilní pevnou strukturu

Mulčovací lávu najdete na eshopu zde eshopu .

Doplňkový sortiment

Dekorační zásypové drtě jsou v hodné především na interiérové dekorace. Použít se dají jak k dekoracím do skla, tak na odekorování a skrytí mnohdy plesnivé hlíny v květináči.
Dekorační drtě jsou baleny po litru a valounky po kilogramu. Díky široké škále materiálu a pestrosti barev, je možno u nás zakoupit dekorační mramory, čedič, břidlici, chlorid, lávovou drť a nebo barevná dekorační skla v provedení zelená, modrá a křišťálová ve frakci 1 mm - 12 mm.
Valounky lze vybrat z celého sortimentu ve frakci 25 mm – 60 mm, které naleznete v e-shopu v sekci Okrasné kameny.

Brikety či pelety jsou velmi efektivní zdroj tepla, až 2.5x výhodnější než elektrické vytápění či 2x výhodnější než plynové. Typicky hoří 4-5 hodin, speciální "brikety na noc" můžou hořet až 10 hodin, takže obavy z častého přikládání nejsou na místě.

Jde o mechanicky zhutněný drobný hořlavý materiál, který může mít formu válečku o různém průměru, může se ale jednat i o oválný tvar, kulovité těleso, kvádr či kostku. Tvar brikety je pro samotný proces spalování fakticky nepodstatný. Obvykle bývají takto slisovány hořlavé materiály jako je uhelný prach nebo biomasa.

Nabídku briket, pelet a dříví najdete na našem eshopu.

V rámci kamen a krbů poskytujeme služby od počáteční konzultace po pozáruční servis. Nabízíme kvalitní krbová kamna, kachlová kamna i kachlové sporáky, s tradičním kachlovým opláštěním. Vycházíme vstříct moderním požadavkům variantami s vodním výměníkem, oboustrannými kamny, či kanadským kachlovým opláštěním..

Spolupracujeme s firmami Retap a Vysočanka. Fy. Retap má s výrobou kachlových kamen více než 20 let hodnotných zkušeností, a jsme velmi rádi že se s vámi o ně můžeme podělit.

Doplnění sortimentu zahradní a bytové architektury z umělého pískovce, přičemž škála výrobků zahrnuje přes 450 položek od drobných upomínkových předmětů, interiérových doplňků jako jsou květináče, vázy, sokle, sošky a sochy, přes venkovní obklady různého provedení, bazénové obruby, římsy, ostění, stavebnice plotů a krbů až po balustrády, sloupy, dlažbu, fontány a kašny. Většina výrobků se standardně vyrábí ve dvou barevných provedeních, a to v bílé barvě a v odstínu přírodního pískovce. Věrné napodobení přírodního pískovce, odpovídá technickým parametrům a mnohdy i výrazně přesahuje kvalitu pískovců přírodních, jak je možno dokázat celou řadou atestů od státních zkušeben. Nespornou výhodou uměle zhotovených pískovcových prvků je jejich výrazně nižší finanční náročnost v porovnání s výrobky z přírodního kamene. Vedle sériové výroby jsme schopni uspokojit i ryze individuální požadavky náročného zákazníka včetně odlišného barevného provedení výrobků.

Nabídku soch z pískovce najdete na našem eshopu.

Každý písek v naší nabídce má své specifické využití, pro které se nabízí jeho vlastnostmi. Počínaje písky do pískovišť (ideální fragment pro formování bábovek), které můžou být doplněny i mušlemi, přes písky pro sportovní využití - písky ideální pro plážový volejbal, písky vhodné jako základ pro namáhanou travnatou plochu (fotbalové hřiště) a další.

Nabízíme také písky s hrubším fragmentem (4-8mm), které najdou využití např. v zimě při posypu či jiných příležitostech.

Filtrační písky najdou své využití v bazénové či jiné filtraci, tryskání pískem i jiných případech.

Křemičité písky mají široké využití ve stavebnictví - výroba tmelu, lepidel, betonu, zásyp zámkové dlažby či jako podklad o akvárií. Nabízíme fragment od 0,06mm do 1mm.

Nabídku písků najdete na našem eshopu.

Modulární systém vytváří díky struktuře medového plástu a použitému vysoce kvalitnímu polypropylenu tuhý a stabilní základ pro kameninové nebo štěrkové příjezdové komunikace, parkoviště, chodníky, terasy a zelené střechy.

Při profesionální instalaci zajistí stabilní i forenzní povrch vhodný i pro rezidenční a městské projekty. Po naplnění a zhutnění až 300t na m2.

Zásypový štěrk si uchovává svoji barevnou stálost a barvu si můžete vybrat z naší široké škály zásypových štěrků/oblázků.

Centrální pobočky